
Warhammer: Age of Sigmar - Nighthaunt Lady Olynder Montarch of Grief
| Description: | Preparation and assembly required as Miniatures/parts are supplied unpainted. A brand-new Mortarch (the Mortarch of Grief), and a particularly grim Hero for Nighthaunt armies.The Veiled Lady, ruler of the spiritual hosts who reigns with terror and misery.Armed with the Staff of Midnight, featuring a gemstone of vitrified grave-sand. Accompanied by 2 macabre Banshee Handmaidens. A Hero and Wizard who can cast auras of misery on her enemies, heal allies and sow terror. |
| GTIN: | 5011921103614 |
| MSRP: | 45.00 |
| Short Code: | 91-25 |
| Product Category: | Warhammer Plastic Box Sets |
| Publisher: | Games Workshop |
| Faction: | Grand Alliance Death |
| Army: | Nighthaunt |
| Game Series: | Warhammer: Age of Sigmar |
| Material: | Plastic |
| Warnings: | WARNING: Small parts and essential pointed components.Not suitable for children under 36 months.Recommended Age: 12+ |
| Games Workshop Restrictions: | All online sales must meet the Games Workshop Online Store Requirements policy. |
| Dimensions: | 1.5" x 4.5" x 6" |
| Product Weight: | 3.2 oz. |
| Part Code: | 99120207064 |
| Set: | Warhammer Plastic Box Sets |
| Rarity: | sealed |
Original: $45.00
-70%$45.00
$13.50Warhammer: Age of Sigmar - Nighthaunt Lady Olynder Montarch of Grief
| Description: | Preparation and assembly required as Miniatures/parts are supplied unpainted. A brand-new Mortarch (the Mortarch of Grief), and a particularly grim Hero for Nighthaunt armies.The Veiled Lady, ruler of the spiritual hosts who reigns with terror and misery.Armed with the Staff of Midnight, featuring a gemstone of vitrified grave-sand. Accompanied by 2 macabre Banshee Handmaidens. A Hero and Wizard who can cast auras of misery on her enemies, heal allies and sow terror. |
| GTIN: | 5011921103614 |
| MSRP: | 45.00 |
| Short Code: | 91-25 |
| Product Category: | Warhammer Plastic Box Sets |
| Publisher: | Games Workshop |
| Faction: | Grand Alliance Death |
| Army: | Nighthaunt |
| Game Series: | Warhammer: Age of Sigmar |
| Material: | Plastic |
| Warnings: | WARNING: Small parts and essential pointed components.Not suitable for children under 36 months.Recommended Age: 12+ |
| Games Workshop Restrictions: | All online sales must meet the Games Workshop Online Store Requirements policy. |
| Dimensions: | 1.5" x 4.5" x 6" |
| Product Weight: | 3.2 oz. |
| Part Code: | 99120207064 |
| Set: | Warhammer Plastic Box Sets |
| Rarity: | sealed |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Description: | Preparation and assembly required as Miniatures/parts are supplied unpainted. A brand-new Mortarch (the Mortarch of Grief), and a particularly grim Hero for Nighthaunt armies.The Veiled Lady, ruler of the spiritual hosts who reigns with terror and misery.Armed with the Staff of Midnight, featuring a gemstone of vitrified grave-sand. Accompanied by 2 macabre Banshee Handmaidens. A Hero and Wizard who can cast auras of misery on her enemies, heal allies and sow terror. |
| GTIN: | 5011921103614 |
| MSRP: | 45.00 |
| Short Code: | 91-25 |
| Product Category: | Warhammer Plastic Box Sets |
| Publisher: | Games Workshop |
| Faction: | Grand Alliance Death |
| Army: | Nighthaunt |
| Game Series: | Warhammer: Age of Sigmar |
| Material: | Plastic |
| Warnings: | WARNING: Small parts and essential pointed components.Not suitable for children under 36 months.Recommended Age: 12+ |
| Games Workshop Restrictions: | All online sales must meet the Games Workshop Online Store Requirements policy. |
| Dimensions: | 1.5" x 4.5" x 6" |
| Product Weight: | 3.2 oz. |
| Part Code: | 99120207064 |
| Set: | Warhammer Plastic Box Sets |
| Rarity: | sealed |















